تجارت گستر همتا
خانه / پسته / مراکز صادرات پسته خام به اوکراین

مراکز صادرات پسته خام به اوکراین

پسته خام یکی از انواع خشکبار ایرانی است که علاوه بر داخل کشور در سراسر دنیا هم طرفداران زیادی دارد و آوازه پسته صادراتی ایرانی در همه جا پیچیده است. یکی از مقاصد صادرات پسته کشور اوکراین است. امروزه مراکز تولید و صادرات پسته به اوکراین انواع مختلفی از پسته‌های خام ایرانی از جمله پسته اکبری، پسته کله قوچی، پسته فندوقی، پسته احمد آقایی، شاه پسند، بادامی، خنجری و … را به این کشور صادر می‌کنند.

مراکز صادرات پسته خام به اوکراین

نکات طلایی برای ‌کاشت پسته صادراتی

نکات طلایی برای ‌کاشت پسته صادراتی درخت پسته یک درخت کوچک است که سرچشمه‌ی آن به خاورمیانه و آسیای میانه برمی‌گردد و در کشورهای ایران، سوریه، ترکیه، و نقاطی از افغانستان رشد می‌کند اما کشور ما ایران با اختلاف بزرگترین تولید کننده این محصولات کشاورزی است.

کشت و نگهداری این درخت به یکسری نکات خاص نیازمند است که از جمله مهمترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • اولین نکته در مورد کشت این درختان این است که در روزهای آفتابی و بسیار گرم و همچنین روزهای سرد زمستان که با باد شدیدی همراه است، باید از کاشتن نهال پسته خودداری کنید زیرا این هوای نامعتدل باعث جلوگیری از پیوند نهال با خاک می‌شود. همچنین به صورت کلی می‌توان گفت که در مناطقی که دارای آب و هوای نیمه گرم و یا نیمه سردسیر هستند بهترین زمان برای کاشت نهال پسته اواسط فصل پاییز است که نهال به خواب رفته و نسبت به شرایط محیطی حساسیت کمتری دارد.
  • نکته مهم دیگر در مورد نوع نهال پسته است. به صورت کلی بهتر است در یک ناحیه نهال‌های پسته ماده غالب باشند تا نهال پسته نر. زیرا غالب ودن نهال پسته نر باعث عدم باروری نهال پسته ماده می‌شود.
  • پیوند زدن نهال پسته نر به پسته ماده باید به شکلی باشد که گلدهی هر یک از گونه‌های پسته متفاوت باشد.
  • نکته مهم دیگر در خصوص سمپاشی درختان پسته پس از کشت است. به صورت کلی پس از کشت درخت پسته به دو نوبت سمپاشی نیاز دارند که بسته به نوع درخت، فصل کشت و شرایط آب و هوایی زمان‌های آن فرق می‌کند. اما به صورت کلی اگر تایم سمپاشی درختان مخصوصا در اولین نوبت تاخیر داشته باشد موجب رشد آفت شده و نهال از بین خواهد رفت.

صادرات بهترین پسته خام به اوکراین

صادرات بهترین پسته خام به اوکراین همانطور که ذکر شد امروزه صادرات انواع مختلف پسته‌های خام ایرانی به کشور اوکراین رونق بالایی دارد. عموما عمده صادرات این دسته از پسته‌ها به کشور اوکراین از استان کرمان و شهرستان رفسنجان صورت می‌گیرد.
در کنار این موارد پسته شاه پسند دامغان از استان سمنان نیز یکی از انواع پسته‌هایی است که در حجم قابل توجه به اوکراین صادر می‌شود.

همچنین لازم به ذکر است که علاوه بر صادرات پسته به اوکراین این محصولات به کشورهای دیگری از جمله امارات متحده عربی، قطر، روسیه، ژاپن، کره جنوبی، آلمان، هلند و … نیز صادر می‌شود.

با امتياز دادن به مطلب بالا ما را در کيفيت مطالب ياري کنيد.
خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی (No Ratings Yet)
Loading...
می توانید همین حالا با تماس بگیرید.
مدیر فروش: 09155605549
پشتیبانی آنلاین : بازرگانی همتا
(E-Mail)پست الکترونیکی : بازرگانی همتا
صفحه آپارات: بازرگانی همتا

مطلب پیشنهادی

مراکز فروش پسته در چین

مراکز فروش پسته در چین توانسته اند به ترغیب 100 درصدی مشتریان کمک کنند چون به مرغوبیت بالای محصولی که در اختیار خریداران می گذارند اهمیت ویژه ای می دهند.پسته به

پاسخی بگذارید

کانال تلگرام