تجارت گستر همتا
خانه / پسته کله قوچی / خرید پسته جهت صادرات

خرید پسته جهت صادرات

پسته جهت صادرات

خرید پسته جهت صادرات را از ما با مناسب ترین قیمت بخواهید ، پسته صادراتی چه روندی را باید برای صادرات طی کند؟ پسته صادراتی از چه نوعی است و چه انسی دارد ؟ آیا برای همه ی کشورها یک نوع پسته صادرات می شود؟ کدام کشورها بیشتر پسته ی ایرانی را به پسته آمریکایی ترجیح می دهند؟

قبل از اینکه در مورد سوالات بالا به بحث بپردازیم ابتدا انواع پسته ای که در ایران کشت می شود  را مختصرا توضیح می دهیم :

در ایران طبق گفته ی پژوهشکده پسته ایران ، در ایران ۴۵ نوع پسته وجود دارد که معروف ترین و رایج ترین آنها عبارتند از پسته احمداقایی ، فندقی ، اکبری ، کله قوچی ، خنجری(معروف به پسته دامغانی) و پسته بادامی که هر کدام از پسته های نام برده در نقطه ای از ایران نسبت به سایر پسته ها بهتر و بیشتر رشد می کند به عنوان مثال برای پسته بادامی تقریبا می توان گفت که این پسته به طور انحصاری در منطقه ی فیض آباد یا همان مه ولات(از توابع خراسان رضوی) بهتر و بیشتر نسبت به سایر پسته های دیگر رشد می کند.

پسته جهت صادرات باید چه روندی طی کند تا به عنوان پسته صادراتی شناخته شود؟

پسته جهت صادرات نیز در ایران با توجه به کشور موردنظر و تقاضای تاجران آن کشور متفاوت است ولی به طور کلی با توجه به برایند خرید تاجران هر کشور از هر نوع پسته،خواسته ی هر کشور نیز تا حدودی مشخص می شود . پسته جهت صادرات نیز از همان ابتدا که وارد ترمینال های ضبط پسته می شود و از خط فراوری که عبور می کند،بعد از فرایند خشک شدن نیز توسط دستگاه غربال و سایزبند درجه بندی می شود که انواع درجه بندی پسته های مختلف برای سایر کشورها رد مطالب پایین تر ذکر شده است.

کشورهای متقاضی پسته ایران

پسته جهت صادرات

ایران تنها تولیدکننده پسته در دنیا با قدمت هفت هزار ساله (۷۰۰۰) تا قبل دهه نود(۹۰) یکه تاز و پرچم دار پسته ی دنیا بود و در بین کشورهای تولیدکننده پسته (مثل کشور آمریکا و ترکیه) رتبه ی نخست را داشت ولی در بعد از دهه ی ۹۰ قدرت پسته ایران کمتر و کمتر شد و در سال گذشته یعنی سال ۱۳۹۷ پسته ایران به دلیل شرایط آب و هوایی و نبودن سال بارور،به پنجاه هزار تن(۵۰۰۰۰) پسته خشک کاهش یافته همین آمار باعث شد که جایگاه پسته ایران در رتبه ی سوم قرار بگیرد رتبه های اول و دوم نیز به ترتیب مربوط به کشورهای آمریکا با ۴۵۰ هزار تن و کشور ترکیه با ۲۱۰ هزارتن می باشد به همین دلیل تا قبل از دهه نود(۹۰) پسته ی ایرانی را در دنیا هم از لحاظ قیمتی و هم از لحاظ کیفیت و طعم رقیب نداشت و کشورهایی از جمله روسیه ، هند ، سنگاگور و از همه مهتر کشور چین ، بهترین مشتری های ما محسوب می شدند ولی بعد از دهه ۹۰ با ورود پسته آمریکایی به بازار دنیا ، پسته ایران برای بعضی از کشورها کمرنگ شد.

علت این موضوع این است که پسته آمریکایی از لحاظ کمیت دارای بیشترین پسته است و همین دلیل باعث پایین آمدن شدید قیمت آن در برابر پسته ایران است و کشورهایی که قیمت برای آنها از کیفیت مهتر است پسته آمریکایی را بهتر می پسندند اما بعضی از کشورها مثل کشور هند بیشتر از اینکه به دنبال قیمت باشند به دنبال کیفیت هستند و بیشتر پسته احمدآقایی ایران را انتخاب می کنند.

با توجه به شرایط آب و هوایی و اقلیم کشور آمریکا فقط یک نوع پسته بیشتر در آن رشد نمی کند که از لحاظ کیفیت و طعم پسته ایرانی مرغوب تر است و به همین دلیل است که برخی از کشورها مثل کشور هند(که به کیفیت بیشتر اهمیت می دهد تا قیمت) متقاضی پسته ایران مخصوصا پسته های کشیده مثل پسته احمدآقایی است.

مشخصات پسته صادراتی

پسته جهت صادرات

پسته صادراتی در ایران بسته به سلیقه و معیارهای هر کشور متفاوت است که در زیر به برخی از این کشور ها اشاره شده است.

کشور چین بیشتر متقاضی پسته فندقی با انس ۲۸ – ۳۰ است چون هم از لحاظ قیمتی مناسب است و هم از لحاظ تعداد پسته در یک کیلو با توجه به ریز بودن آن.

کشور هند بیشتر متقاضی پسته های کشیده مثل پسته احمدآقایی با انس ۲۶ – ۲۸ است.

کشور روسیه بیشتر تقاضای پسته کله قوچی با انس ۲۴ تا انس ۲۸ را دارد.

کشورهای عربی با توجه به اینکه جزء کشورهای ثروتمندی به شمار می روند و قیمت پسته برای آنها ملاک نیست به همین دلیل تاجران عربی بیشتر به دنبال پسته های تشریفاتی و مجلل مثل پسته های اکبری و کله قوچی دستچین هستند.

کشور مالزی بیشتر به عنوان بنادر حمل و نقل تجاری از آن یاد می شود که بیشتر بارهای پسته ی ایران ابتدا از این بنادر عبور می کند اما کشور مالزی برای مصرف داخل خود بیشتر از پسته های احمدآقایی با انس ۲۶ – ۲۸ استفاده می کند.

از چه طریق می توان پسته جهت صادرات را با مناسبترین قیمت تهیه کرد؟

زمانی که شما بخواهید هر کالایی را با مناسب ترین قیمت تهیه کنید باید کالا خود را به صورت مستقیم از تولید کننده تهیه کنید و تا حد امکان واسطه های سر راه را حذف کنید به همین دلیل شما زمانی می توانید پسته ی صادراتی را با مناسب ترین قیمت تهیه کنید که بار پسته ی خود را بدون واسطه و به قیمت درب کارخانه تهیه کنید.

شرکت تجاری امین پسته

ارائه دهنده ی انواع پسته و مغز پسته صادراتی از جمله پسته احمدآقایی ، کله قوچی ، بادامی ، پسته فندقی ، خنجری و . . . به صورت مستقیم و به قیمت درب کارخانه

برای اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

با امتياز دادن به مطلب بالا ما را در کيفيت مطالب ياري کنيد.
خیلی ضعیفضعیفمتوسطخوبعالی (1 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...
می توانید همین حالا با تماس بگیرید.
مدیر فروش: 09155605549
پشتیبانی آنلاین : بازرگانی همتا
(E-Mail)پست الکترونیکی : بازرگانی همتا
صفحه آپارات: بازرگانی همتا

مطلب پیشنهادی

بازار فروش پسته کله قوچی صادراتی

بازار فروش پسته کله قوچی همیشه پر رونق بوده و بیشتر به صورت صادراتی به فروش می رسد. پسته کله قوچی از کیفیت و مرغوبیت بالایی برخوردار بوده و بیشتر به عنوان محصول

کانال تلگرام